Plastry miodu
Plaster miodu (Honeycomb) to lekki materiał rdzeniowy, usztywniający do zastosowań konstrukcyjnych. Ten wszechstronny materiał jest szeroko stosowany w budowie podzespołów samolotów, takich jak podłogi, panele wewnętrzne czy też łopatki śmigieł wirnika. Materiał znalazł również zastosowania w kolejnictwie przy wytwarzaniu drzwi w wagonach kolejowych i paneli sufitowych, czy w przemyśle meblarskim.
Honeycomb jest również idealnym materiałem do absorbcji energii, dlatego też stosowany jest na zderzaki i błotniki, jako osłona przed falami radiowymi czy też dla ukierunkowania płynów i światła.
W ofercie dostępne są honeycomby aluminiowe (lotnicze i przemysłowe) oraz szeroka gama honeycombów aramidowych.
Rozkładane aluminiowe plastry miodu
Tego rodzaju plastry miodu są stosowane jako wypełnienie płyt typu sanwich w budownictwie. Zastosowanie przekładki typu plaster miodu zapewnia wysoką sztywność przy bardzo niskiej wadze. Panele COREX są wykorzystywane do produkcji płyt warstwowych na panele podłogowe, okładziny elewacyjne, panele drzwiowe oraz w budowie elementów pojazdów kompozytowych (autobusy, pociągi, samoloty), a także wszędzie tam gdzie potrzeba wytrzymałych i lekkich struktur (elementy wentylacji, clean roomy). Panele typu plaster miodu tradycyjnie uważane są za drogie, ten sposób produkcji udowadnia, że za najwyższą jakość nie trzeba wiele płacić.
Innym zastosowaniem paneli aluminiowych jest absorbcja energii zderzenia, dlatego wykorzystywane są w budowie stref zgniotu w pojazdach.
Dzięki specyficznej technologii produkcji oraz dostawach w postaci „złożonej”, plastry miodu mogą stanowić ciekawą alternatywę dla pianek, dzięki łatwości w transporcie i składowaniu.